Sitemizde suan toplam 2499 film bulunmaktadir.
tr

Günah izle 2017 Yerli Korku Filmi Full

FILM BILGILERI 4 ay önce eklendi
Günah izle 2017 Yerli Korku Filmi Full

Günah izle, Günah 2017 yerli filmini izle, Günah full izle filminin yönetmenliğini Carlos Carrera’nın yaptığı Günah filminin orijinal ismi The Crime of Padre Amaro – Peder Amaro’nun Suçu adını taşıyor. Katolik bağların güçlü olduğu bir ülkeden gelmesi, genç bir rahibin hikayesini anlatması ve adında bile suç ve günah kelimelerine yer vermesi daha en başta filmin konusu hakkında ipuçları veriyor. 2003 yapımı olan film sırf bu özellikleriyle sinema festivallerinde oldukça konuşulmuş ve içerdiği sahnelerle dikkat çekmişti. Çünkü genç rahip hem bu dinsel sıfatıyla hem de bedenini sergilemesiyle filmde yer alıyor, üstelik genç bir kız ona sahnelerde eşlik ediyordu. Bu konu zaten her zaman çok konuşulmaya, çok yorum yapılmaya müsait malzemenin tümünü içinde barındırmıştır.

Başrolünde Gael Garcia Bernal’in oynadığı Günah izle henüz 24 yaşında olan rahip Amaro, Los Reyes şehrinin küçük bir kilisesinde görevlendirilir. Yaşlı rahip Benito’ya yardım etmesi istenmektedir. Ama Amaro burada 16 yaşındaki Amelia ile başka bir dünyayı tanımaya başlar ve ikilemlere düşer. Durum gariptir, yaşlı rahip bile ona yol gösterecek durumda değildir, çünkü bir zamanlar rahip Benito da Amelia’nın annesiyle beraber olmuştur. Yaşlı din adamı aynı zamanda sözde sağlık kliniği yapımı adı altında yerel mafyayla ilişkidedir. Hatta el altından isyancı gerillaları bile desteklemektedir.

Genç Amaro bu ortamda doğru yolu bulmakta zorlanacaktır. Zaten doğru nedir, önce onu çözmesi gerekecektir. Fakat ilerleyen duygusal ilişki ise Amelia için çok kötü sonuçlanacaktır. Bu zor konunun beyazperdeye bir romandan ele alınarak taşındığını da belirtmek gerek. Film Jose Maria Eça de Queiroz’un bir eserinden uyarlandı. Mesleği, inançları ve yaşadığı hazlar arasında kalan rahiplerin hikayesi hem okuyucuların hem de seyircilerin zaman zaman karşılaştığı bir konu. Festival jürileri de oldukça seviyorlar.

Yapım: 2017 - Türkiye

IMDB Puanı: 6.7

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 


Sayfa da 65 sorgu var. 0,279 saniyede yüklendi.

mobil film izle